Vannas veselībai – Kas jāzina pirms vannošanās

Lai vannošanās būtu vienlaicīgi relaksējoša un atveseļojoša, jāzina dažas lietas, kas jāievēro, dodoties vannā.

  • Vannā jāiet pirms ēšanas vai divas stundas pēc ēšanas. Ja ūdens temperatūra vannā ir 34-36°C, vannošanās ilgums nav ierobežots, ja 37-39°C – pietiek ar 5 minūtēm.
  • Vannojoties, ūdens nedrīkst nosegt krūšu kurvja augšējo daļu. Tas apgrūtina elpošanu un negatīvi ietekmē asinsriti.
  • Vannas iedarbīgums palielinās, ja atrodoties ūdenī, tiek veiktas masējošas kustības sāpīgām ķermeņa daļām.
  • Pēc vannas ieteicams norīvēties ar frotē dvieli un dažas minūtes atpūsties.

Skuju vannas

Viena no visvienkāršākajām, taču iedarbīgākajām hidroterapiajas procedūrām ir skuju vanna. Patīkamo aromātu nodrošina ēteriskās eļļas, kas izdalās no skujām vai to koncentrātiem. Ēteriskajām eļļām piemīt dezinficējoša, pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. Skuju vannas mazina nogurumu, galvassāpes un uzlabo garastāvokli.
Sagatavot vannu ir pavisam vienkārši. Vannu piepilda ar ūdeni. Vēlamā ūdens temperatūra ir 35°C. Ūdenī izšķīdina 30 ml pulverveida vai 50 mlšķidrā skuju ekstrakta. Var izmantot arī skuju novārījumu. Vannošanās ilgums: 10-15 minūtes.


Kumelīšu vannas

Pateicoties ēteriskajai eļļai, šī vanna labvēlīgi iedarbojas uz iekšējiem un ārējiem iekaisumiem un palīdz ādas slimību, ievainojumu un iekaisumu gadījumos. Kumelīšu vannas nomierina, mazina krampjus un dažkārt tiek lietotas neirožu gadījumos.
Kumelīšu ziedus aplej ar aukstu ūdeni un vāra rūpīgi noslēgtā traukā 10 minūtes. Ziedu daudzums pilnai vannai- 500 g, pusvannai- 250 g, sēdvannai- 150 g, kāju mērcēšanai- 100 g.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , ,

0 Komentāri



You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment