Mājasdarbs pirms iekļūšanas laulībā – uzziniet, kas jūs sagaida
Tweet |
|
Vai viņas/viņa māte aizvien biežāk atgādina jums, ka viņa vēlas kļūt par vecmāmiņu, bet cilvēki, kurus pazīstat, viens pēc otra ielec laulības jūgā? Pat, ja jūs patiešām pazīstiet viens otru un esat sajūsmā par domu vīt ģimenes ligzdu, pirms sakiet Jā – vārdu, izpildiet mājasdarbu.
Laulība ir kā garš ceļojums, kurā nevajadzētu doties bez sagatavošanās. Tādēļ pirms sāk skanēt kāzu zvani, lūk – jūsu pēdējais mājasdarbs.
1. Cik lielā mērā jūs abi esat diplomāti?
Laulība ir spēja pielāgoties – tā ir kompromisu māksla. Piemēram, viņš gribēs skatīties futbola spēli, bet jums par katru cenu būs jānoskatās sava iecienītākā romantiskā filma ar to simpātisko aktieri galvenajā lomā.
Pat, ja jūs spēsiet šo jautājumu atrisināt vienu reizi, nekas nemainīsies, jo arī nākošās nedēļas TV programma liecinās par to, ka šādas situācijas atkārtosies vēl un vēl. Tādēļ ir jāiemācās veidot kompromisu – šodien es, rītdien tu, pretējā gadījumā viens no jums būs nīgrs un sliktā garastāvoklī.
Līdzīga pieeja nepieciešama arī daudzos citos jautājumos, piemēram, atvaļinājuma laiks, jaunā dīvāna krāsa, jauna dzīvokļa iegāde.
Laulība ir divu vienlīdzīgu partneru attiecības, tā ir jūsu abu lieta, tieši tādēļ būtu jāzina, kā pielāgoties otra vēlmēm: vienam piekāpjoties šodien, bet otram – rīt.
2. Kas „turēs” naudas maku?
Mēdz teikt, ka nauda ienāk starp labiem draugiem, un tieši tādēļ, jums būtu jāiziet uz dažiem kompromisiem arī šajā jomā. Izdomājiet, kas veiks ikdienas iepirkšanos, kas apmaksās dzīvokļa rēķinus, kas maksās automašīnas kredītu, kas pirks drēbes un skolas piederumus bērniem.
Ja jums ir kopīgs konts, noteikti ir jānosaka, kas pārvaldīs finanšu jautājumus un pirms katra lielāka pirkuma, konsultējieties ar savu dzīvesbiedru.
3. Kas mazgās logus?
Tādi mājasdarbi kā tīrīšana, putekļu sūkšana, grīdas slaucīšana, logu mazgāšana nav īpaši iecienīti, jo neviens tos nevēlas darīt. Vismaz sākumā būtu jāsadala tie vienlīdzīgi, varbūt pat jāuzraksta veicamo darbu saraksts un izpildītājs un jāpieliek dzīvoklī redzamā vietā.
Jums vajadzētu iziet uz kompromisu un sadalīt ikdienā veicamos darbiņus – trauku mazgāšana, drēbju mazgāšana, gludināšana – jo mēs nedzīvojam 19.gs., kad sievietes vienas paveica visu mājas soli, bet vīrieši pelnīja naudu.
4. Kur doties brīvdienās?
Brīvdienas ir laiks, ko mēs pavadām ģimenes lokā, bet kā gan, lai sadala īso brīvdienu laiku starp abām ģimenēm? Gandrīz visi pāri saskaras ar šo jautājumu, ko var viegli atrisināt, ja rūpīgi pārlasa šī raksta pirmo punktu.
Tātad, Ziemassvētki pie jūsu vecākiem, bet Jaunā gada svinības pie viņas ģimenes? Izvēle, lai paliek jūsu ziņā un, protams, tā ir atkarīga no jūsu ģimeņu vēlmēm un plāniem. Tomēr vajadzētu veltīt dažas minūtes, lai šo jautājumu apspriestu.
5. Kad ir laiks bērniem.
Cik bērnus un kad, ja jūs plānojat bērnus, šis ir ļoti svarīgs jautājums, pie kura vajadzētu apspriesties laulātajam pārim, kas vēlas ilgus gadus nodzīvot kopā. Ģimene ir jūsu kopīgais projekts, un arī lēmumi ir jāpieņem kopā.
Bērnu audzināšana vienmēr ir sarežģīta tēma – vai jūs atbalstiet stingru audzināšanu, vai visatļaujošu, vai arī audzināsiet bērnus reliģiozā manierē, vai iedrošināsiet viņus nodarboties ar sportu, mūziku ….?
Vecākiem ļoti svarīgi ir būt savstarpēji saskaņotiem savās vēlmēs un iecerēs, īpaši šajos jautājumos, jo tas ir vienīgais veids, kā jūs varat iegūt autoritāti bērnu acīs un novērst ķildas ģimenē.
6. Plānošana samazina problēmas.
Neskatoties uz to, ka spontānā rīcība nereti ir visskaistākā, neļaujiet savai laulībai plūst pa straumi. Jūs varat izvairīties no problēmām un nepatīkamiem brīžiem ar plānu, ko izstrādājuši Amerikas laulības konsultanti „1, 3, 6, 9 plāns”.
• Pirmajā laulības gadā jums būtu jāpadomā, kur dzīvot, kā aizpildīt budžetu, kā to tērēt, kas veiks mājasdarbus: tā teikt – visas tās acīmredzamās lietas, kas sagaida katru, kas iesoļo laulības dzīvē.
• Pēc trīs gadiem jūs vairs nebūsiet jaunlaulātie. Jūs varat sākt domāt par bērniem, bet varbūt jums tādi jau ir. Kas par viņiem rūpēsies, kā sadalīsiet bērnu kopšanas atvaļinājumu, vai ir laiks iegādāties jaunu mājokli, kāda ir situācija ar bērnudārziem un skolām … Šie ir jautājumi, kas būtu risināmi attiecīgajā laika periodā.
• Seši gadi ir diezgan ilgs laika periods – padomājiet, kādu jūs redzat savu karjeru, kāda ir jūsu intīmā dzīve, kā komunicējieties ar dzīvesbiedru … Tā kā plāni nav ierakstīti akmenī, neuztraucieties, ja tie ir jāmaina.
• Kādu jūs vēlaties redzēt savu laulību pēc deviņiem kopā nodzīvotiem gadiem, cik bērnus vēlaties, kādā mājā vēlaties dzīvot? Kādā skolā mācās jūsu bērni, ar ko viņi nodarbojas pēc skolas? Kā jūs abi rūpējaties viens par otru un ko darītu, ja viens no jums saslimtu?
7. Runāt, runāt un vēlreiz – Runāt.
Saziņa ir viena no vissvarīgākajās sastāvdaļām laimīgas laulības receptē – partneris ir pirmais cilvēks, pie kura jums būtu jāmeklē palīdzība, atbalsts un mierinājums. Tādēļ, padomājiet, cik lielā mērā uzticaties viens otram, pie kā jūs griežaties problēmu gadījumos…
Neviens nesaka, ka dzīvesbiedri neķildojas, bet, ja jūs kļūstat nikni uz partneri ikreiz, kad viņš mēģina kaut ko pateikt, būtu vērts padomāt. Klausīšanās māksla un nevēlēšanās pierādīt savu taisnību ir laulības stūrakmeņi.
Tweet |
|
0 Komentāri
You can be the first one to leave a comment.