Jo ātrāk mēģināsiet iztīrīt traipu, kas nonācis uz apģērba, jo lielākas iespējas, ka to būs vieglāk iztīrīt. Lielākā daļa traipu pazudīs jau pēc pirmās mazgāšanas, bet ir tādi traipi, kas ir īpaši noturīgi. Arī no tiem var mēģināt atbrīvoties, ja vien ir zināms, kā to pareizi izdarīt.
- Līmes traips – pirms mazgāšanas izmantojiet šķīdumu nagu lakas noņemšanai vai acetonu, taču vispirms pārbaudiet, kāds ir auduma sastāvs. Šķīdumu nagu lakas noņemšanai nedrīkst lietot acetāta vai triacetāta audumiem.
- Alus traips- tīriet ar vīna etiķī un siltā ūdenī saslapinātu sūklīti. Pēc tam izskalojiet un izmazgājiet audumu ar veļas pulveri, kas satur balinātāju.
- Sarkano biešu traips – šos traipus ir iespējams iztīrīt izmantojot veļas pulverus, kas satur balinātājus.
- Asins traips – šādus traipus, cik ātri vien iespējams, iemērciet aukstā sālsūdenī. Ja apģērbs ir ļoti nosmērēts, mainiet ūdeni līdz tas kļūs dzidrs. Pēc tam izmazgājiet, izmanojot enzīmus saturošu mazgāšanas līdzekli.
- Sveču vaska traips – noskrubiniet vasku, kas atrodas auduma virspusē. Pēc tam ievietojiet audumu ar traipu starp dzēšlapu un virtuves dvieli. Gludiniet to, lai izkausētu atlikušo vasku. Pēc tam mazgājiet saskaņā ar auduma kopšanas etiķeti.
- Košļājamās gumijas traips – vispirms sacietiniet gumiju, uz stundu ievietojot apģērbu saldētavā. Pēc tam gumiju varēs nodrupināt. Tad izmazgājiet apģērbu ar piemērotu mazgāšanas līdzekli.
- Šokolādes traips – notīriet šokolādi no auduma virsmas. Pēc tam tīriet traipu ar siltā ziepjūdenī saslapinātu sūklīti. Izskalojiet audumu aukstā ūdenī un izmazgājiet ar piemērotu mazgāšanas līdzekli.
- Kafijas, tējas traips – cik vien ātri iespējams, mazgājiet netīro auduma vietu ar pulveri, kas satur balinātāju. Baltus audumus, ja traips vēl joprojām ir redzams, mēģiniet tīrīt ar 20% ūdeņraža pārskābi ( 1 daļa uz 9 daļām ūdens ). Pēc tam mazgājiet audumu kā parasti.
- Emulsijas krāsas traips – nekavējoties izmazgājiet netīro auduma vietu aukstā ūdenī, kamēr krāsa vēl nav nožuvusi. Ja krāsa nožūs, traips vairs nebūs iztīrāms.
- Tauku traips – ja traipi ir lieli, pamērcējiet tos, izmatojot piemērotu mazgāšanas līdzekli. Pēc tam mazgājiet attiecīgajam audumam maksimāli atļautajā temperatūrā.
- Augļu traips – nekavējoties izskalojiet audumu aukstā ūdenī. Pēc tam mazgājiet ar mazgāšanas līdzekli, kas satur balinātāju. Ja traipi ir nožuvuši, var mēģināt tos izmērcēt ar šķīdumu, kurā vienādās daļās sajaukts glicerīns un silts ūdens. Pēc tam apģērbu mazgājiet kā parasti.
- Zāles traips – viegli paberzējiet netīro auduma vietu ar metilspirtu, izskalojiet ar siltu ziepjūdeni un, ja traips vēl ir redzams, apstrādājiet to ar glicerīnu, tāpat kā augļu atstātos traipus. Pēc tam izmazgājiet apģērbu ar mazgāšanas līdzekli, kas satur balinātāju.
- Mērces traips – izmērcējiet apģērbu, izmantojot piemērotu mazgāšanas līdzekli. Pēc tam mazgājiet kā parasti.
- Ievārījuma traips – svaigi traipi bieži vien iztīrīsies mazgāšanas laikā. Ja traipi ir iestāvējušies, vispirms pamērcējiet tos bora šķīdumā. Pēc tam mazgājiet ar mazgāšanas līdzekli, kas satur balinātāju.
- Piena, krējuma traips – iemērciet traipus stiprā bora šķīdumā ( 40 g uz litru ) un pēc tam izmazgājiet. Ja apģērbs ir no vilnas, tad audumu neiemērciet, bet tikai samitriniet traipus ar bora šķīdumu. Pēc tam mazgājiet kā parasti.
- Dubļu traips – dažkārt no dubļiem veidojas ļoti tumši traipi. Tos var būt grūti iztīrīt pilnībā. Vienmēr notīriet dubļus no auduma virsmas ar drēbju suku, pirms mazgāsiet apģērbu ar mazgāšanas līdzekli tik augstā temperatūrā, kādu pieļauj norādījumi uz dotā apģērba kopšanas etiķetes.
- Eļļas traips – mēģiniet izmērcēt traipus remdenā mazgāšanas līdzekļa šķīdumā, kas satur enzīmus. Pēc tam mazgājiet maksimālajā temperatūrā, kāda pieļaujama konkrētajam apģēba materiālam. ja audums nav piemērots mazgāšanai, traipus var mēģināt iztīrīt, uzkaisot mazākajiem traipiem talku ( kas apsorbēs eļļu ), un to notīrot ar drēbju suku. Atkārtojiet šo procedūru.
- Pildspalvas tintes traips – tīriet traipus ar metilspirtā samitrinātu sūklīti. Pēc tam mazgājiet kā parasti.
- Urīna traips – izskalojiet aukstā ūdenī un nekavējoties izmazgājiet. Izžuvušus traipus iemērciet, izmantojot enzīmus saturošu veļas pulveri. Pēc tam mazgājiet kā parasti. Baltus audumus, ja traips neizzūd, varat samērcēt 20% ūdeņraža pārskābes šķīdumā ( 1 daļa uz 9 daļām ūdens ), un vēlreiz izmazgāt kā parasti.
- Tomātu ( pastas, mērces ) traips – sajauciet vienādās daļās siltu ūdeni un glicerīnu. Ļaujiet apģērbam mirkt vienu stundu un pēc tam izmazgājiet to, izmantojot veļas pulveri, kas satur enzīmus.
- Apavu krēma traips – paberzējiet traipu ar mazgāšanas līdzekļa šķīdumu un nekavējoties izmazgājiet apģērbu saskaņā ar norādījumiem uz apģērba kopšanas etiķetes.
- Nagu lakas traips – izvelciet audumu uz otru pusi un apstrādājiet auduma vietu zem traipa, izmantojot nedaudz neeļļaina šķīduma nagu lakas noņemšanai. Vispirms pārbaudiet, kāds ir auduma sastāvs. Šķīdumu nagu lakas noņemšanai nedrīkst lietot acetāta vai triacetāta audumiem. Pēc tam apģērbu mazgājiet kā parasti.
- Vīna traips – nosusiniet lieko šķidrumu. Pēc tam uzberiet traipam sāli un apmēram 30 minūtes ļaujiet sālij absorbēt vīnu. Tad samitriniet traipa vietu ar siltu, balinātāju saturošu mazgāšanas līdzekļa šķīdumu, izskalojiet aukstā ūdenī un mazgājiet apģērbu kā parasti.
- Skropstu tušas traips – samērcējiet apģērbu balinātāju saturošā mazgāšanas līdzekļa šķīdumā. Pēc tam mazgājiet apģērbu kā parasti.
epadomi.lv
0 Komentāri
You can be the first one to leave a comment.