Karstā laikā bieži kājas piepampst, kļūst smagas un pat sāp. Piedāvājam 10 praktiskus padomus kāju vēnu veselībai.
- Lai veicinātu asinsriti, asinis nekļūtu biezas un nesaasinātos kāju vēnu problēmas, ikdienā vienmēr lietojiet pietiekoši daudz šķidruma.
- Ja darbā vai atpūtā ilgstoši jāsēž vai, ja kājām ir liela slodze, ļoti ieteicams valkāt kompresijas zeķes. Karstajos vasaras mēnešos, kad kompresijas zeķes valkāt ir neērti, kāju vēnu problēmu mazināšanai var lietot medikamentus, kas palielina venozo atteci. Par medikamentu lietošanu obligāti kosultējieties ar ārstu.
- Izvairieties no pārāk cieša apģērba valkāšanas, kā arī valkājiet ērtus apavus ar zemu papēdi.
- Ja kājas ir sagurušas, vērojama tūska, tās reizi dienā uz stundu novieto augstākā stāvoklī. Arī guļot kājas novietojiet nedaudz paceltas.
- Pēc iespējas biežāk kustiniet kājas. Ja ilgstoši jāsēž, ik pa stundai pastaigājiet vai izkustiniet pēdas, tās apļojot. Ceļojot ar auto, ieplānojiet atpūtas pauzes, kuru laikā pastaigājieties, izvingriniet pēdas, kāju locītavas.
- Masējiet kājas virzienā no apakšas uz augšu.
- Mazgāšanās beigās noskalojiet kājas ar vēsu ūdeni. Izmantojiet kontrastdušu.
- Izvairieties no uzturēšanās karstumā. Pārdomājiet vai nav iespēju saplānot iziešanu saulē no rīta vai pēcpusdienā. Nedrīkst pārlieku karsēties saulē, pārsauļoties un aizrauties ar iešanu pirtī, kas var saasināt vēnu problēmas. Mērenu sauļošanos un pirtis apvienojiet ar vēsām ūdens peldēm.
- Lietojiet veselīgu uzturu un normalizējiet ķermeņa svaru.
- Izvēlieties pareizos sporta veidus – staigāšanu, skriešanu, peldēšanu, staigāšanu ūdenī, riteņbraukšanu.
epadomi.lv
0 Komentāri
You can be the first one to leave a comment.