Nagu kopšana mājas apstākļos II

Ja ir kāds brīvs vakars un tā vien gribas sevi palutināt, tomēr nevēlaties nekur doties un izšķiest naudu, varat veikt pedikīru mājas apstākļos. Un atcerieties, ka nagi daudz ko liecina par cilvēku.

Pedikīrs ir ļoti svarīga kāju kopšanas sastāvdaļa, tomēr daudzi šo procedūru neuzskata par gana svarīgu, attaisnojoties ar laika vai naudas trūkumu.

Kāju pēdās ir izvietoti nervu gali, kuri ir savienoti ar visiem iekšējiem orgāniem un, noņemot no pēdām atmirušo ādu, jūs attīrat organismu un ļaujat tam brīvi elpot.

  1. Piepildiet trauku ar ūdeni. Sarīvējiet uz smalkās rīves ziepes un izšķīdiniet traukā, ieteicams pievienot mazliet dzeramās sodas un ožamo spirtu, tie lieliski mīkstina nagus un ādu uz kāju pirkstiem. Tiklīdz jūs jūtat, ka āda ap nagiem ir kļuvusi mīksta, var ķerties pie procedūras. Noteikt ādas stāvokli ir vienkārši – tai ir jākļūst gaiši rozā. Paberzējiet pēdas ar mīkstu birstīti apļveida kustībām. Var lietot arī speciālos attīrošos skrubjus kājām, lai noņemtu atmirušās ādas daļiņas. Pēc pusstundas var ķerties pie pedikīra veikšanas. Ja jūsu nagu krāsa ir dzeltenīga, kas liecina par vitamīnu trūkumu organismā, ik pa laiku taisiet vanniņas ar nelielu citronu daudzumu – uz litru ūdens pievienojiet apmēram divas ēdamkarotes citronu sulas vai arī katru dienu rīvējiet nagus ar pusīti no citrona un neaizmirstiet savā ēdienkartē iekļaut produktus, kas satur vitamīnus – dārzeņus un augļus.
  2. Vispirms ar speciālu lāpstiņu no manikīra komplekta uzmanīgi atbīdiet kutikulu pie naga pamatnes, lai nagi brīvi elpotu. Ādas valnītis, kas apņem nagu, dažreiz aizaug pat līdz pus nagam, tas ne tikai izskatās neglīti, bet ir arī nehigiēniski. Griezt kutikulu ap pirkstiem nedrīkst, tas var izraisīt ādas iekaisumu.
  3. Nogrieziet nagus, piešķiriet tiem glītu formu. Lielā pirksta nagu grieziet tikai taisnā līnijā, lai izbēgtu no tā ieaugšanas pirkstā. Nevajag lielā pirksta nagu griezt pārlieku īsu, tiem ir jāaizsargā pirkstu malas no beršanās pret apaviem, tādējādi aizsargājot no tulznu rašanās.
  4. Netīrumus un sakrājušās mirušās ādas šūnas regulāri notīriet no nagu apakšas ar neasu kociņu.

Un atcerieties: optimālai ādas un nagu veselībai savā uzturā izmantojiet A, E un B vitamīnus, kalciju, cinku, magniju un jodu. Ja nepieciešams, izmantojiet nagus stiprinošus vitamīnus un minerālvielas.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , ,

0 Komentāri



You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment